কংগ্ৰেছ-এ আই ইউ ডি এফৰ মিত্ৰতাৰ বাবেই সৰভোগত ২০২১ ত বিধায়ক হ’ব নোৱাৰে ৰঞ্জিত দাস

0
90

ৰঞ্জিত কুমাৰ দাসৰ অংক নিমিলিব এইবাৰ সৰভোগত। ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতি ৰঞ্জিত কুমাৰ দাসক প্ৰত্যাহ্বান আমিলুন ইছলামৰ। ২০২১ত সৰভোগৰ পৰা বিধায়ক হৈ আহিব নোৱাৰে ৰঞ্জিত দাস। কংগ্ৰেছ এ আই ইউ ডি এফৰ মিত্ৰতাৰ বাবেই ২০২১ ত পৰাজিত হ’ব ৰঞ্জিত দাসৰ। কংগ্ৰেছ- এ আই ইউ ডি এফৰ ৰ মিত্ৰতাত শংকিত হৈছে ৰঞ্জিত দাস।যৌথ মিত্ৰতাৰ ভয়তেই সমষ্টি সলনি কৰিব বিচাৰিছে ৰঞ্জিত দাসে। বিজেপিৰ মিচন ১০০+ বিপৰীতে ৰাজনৈতিক পথাৰত নামিব কংগ্ৰেছ- এ আই ই ডি এফ। ‍কংগ্ৰেছ এ আই ইউ ডি এফ ৰ মিত্ৰতাৰ বাবে ২০২১ ত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱাৰ সপোন পূৰণ নহ’ব। কংগ্ৰেছ এ আই ইউ ডি এফে মিত্ৰতা কৰিলে দোষ। বিজেপি অগপই মিত্ৰতা কৰিলে দোষ নাই। এই গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য এ আই ইউ ডি এফৰ নেতা আমিনুল ইছলামৰ।কংগ্ৰেছ এ আই ইউ ডি এফৰ বিটিচি নিৰ্বাচনৰ প্ৰচাৰ সভাত সাংবাদিক আগত এই মন্তব্য আমিনুল ইছলামৰ। লগতে কংগ্ৰেছ নেতা দুৰ্গা দাস বড়োৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য- ৰাজ্য সভাৰ নিৰ্বাচন কংগ্ৰেছ এ আই ইউ ডি এফৰ বাবে আছিল কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেল।আৰু বিটিচি নিৰ্বাচন কংগ্ৰেছ এ আই ইউ ডি এফৰ বাবে ছেমি ফাইনেল । বিটিচিত ১২-১৫ খন আসন লাভ কৰিব কংগ্ৰেছ এ আই ইউ ডি এফে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here